اقامت اوکراین از طریق حضانت

اقامت اوکراین از طریق حضانت

اگر شما کسی هستید که قصد مهاجرت به اوکراین را دارید بهتر است بدانید که یکی از روش های اقامت اوکراین از طریق حضانت یا فرزند خواندگی می‌باشد، در این مقاله سعی کردیم اطلاعات جامع و دست اولی را از اقامت اوکراین از طریق حضانت برای شما گردآوری کنیم.

همچنین اگر قصد مهاجرت به اوکراین را دارید پیشنهاد میکنیم جهت آشنایی کامل با اوکراین اول مقاله صفر تا صد اقامت اوکراین و چرا مهاجرت به اوکراین بهترین گزینه برای ایرانیان است، را بخوانید.

فهرست این مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  Scroll to Top
  اقامت اوکراین از طریق حضانت

  تعریف اقامت اوکراین

  بر اساس قانون کشور اوکراین، شهروندان خارجی به طرق مختلفی می توانند نسبت به اخذ اقامت این کشور اروپایی اقدام نمایند. اما قبل از هر اقدامی متقاضیان مهاجرت به اوکراین بایستی با شرایط و الزامات مهاجرتی و اقامتی این کشور آشنا شوند تا بتوانند اقامت موفقی در اوکراین داشته باشند. اولا بایستی بین دو نوع اقامت اوکراین یعنی اقامت موقت اوکراین و اقامت دائم این کشور تمیز قائل شد.

  شرایط اقامت اوکراین از طریق حضانت

  فرزند خواندگی یا حضانت در کشور اوکراین تعریف قانونی خاص خود را دارد و در واقع این روش به معنای واگذاری کفالت کودکان بی سرپرست به خانواده های متقاضی تحت قوانین و مقررات اداره بهزیستی اوکراین می باشد. اداره مذکور با توجه شرایط مادی و سلامت جسمی و روحی خانواده متقاضی در مراقبت از کودک مذکور گزارش مستند و مشروحی تهیه و جهت صدور حکم نهایی واگذاری کودک بی سرپرست به خانواده مود نظر به دادگاه ذیربط ارجاع می دهد.

  پس از صدور حکم نهایی و قطعی دادگاه است که فرزندخواندگی تایید یا رد می شود. اما در صورت تایید فرزندخواندگی و واگذاری سرپرستی کودک به خانواده ، از این مرحله به بعد می توان نسبت به اخذ اقامت از طریق فرزند خواندگی در اوکراین اقدام نمود. جهت انجام این امر می توان با تهیه اسناد و مدارک لازم به اداره مهاجرت کشور اوکراین (OVIR) مراجعه نمود و نسبت به اخذ اقامت کشور اوکراین اقدام نمود.

  امتیازات اخذ اقامت اوکراین از طریق حضانت

  کشور اوکراین یکی از کشورهای قدرتمند و پر نفوذ شرق اروپا است و اقامت و تابعیت این کشور می تواند مزایا و امتیازات متعددی را برای متقاضیان به همراه داشته باشد. اهم این امتیازات به شرح ذیل می باشد:

  مسافرت آزادانه به اغلب کشورهای جهان از جمله کشورهای اتحادیه اروپا (EU) و آمریکا

  سرمایه گذاری و خرید آسان ملک در کشور اوکراین

  حق کار در اوکراین بدون نیاز به اخذ ویزای کار

  اخذ وام از بانک ها یا موسسات اعتباری اوکراینی

  برخورداری از امتیازات خدمات آموزشی و بهداشتی دولتی

  دریافت آسان و سریع ویزای ناحیه شنگن و اقامت اتحادیه اروپایی (EU) و …

  لازم است مجددا یادآوری شود که اخذ اقامت از طریق فرزند خواندگی در اوکراین حقی است که توسط قانون اساسی این کشور به رسمیت شناخته شده است.

  طبق قوانین وضع شده در کشور اوکراین اگر فردی با ملیت خارجی حضانت فردی با تابعیت کشور اوکراین را که از نظر دادگاه مستحق کمک می باشد بر عهده گیرد می تواند اقامت اوکراین و در نهایت تابعیت و پاسپورت این کشور را کسب کند. جهت اخذ پاسپورت اوکراین با فرزند خواندگی شرایط و قوانینی وضع شده است که اطلاع از آن برای رسیدن به هدف نهایی الزامی و مورد نیاز است.

  شرایط اخذ پاسپورت اوکراین با حضانت فرزند

  با توجه به قوانین و شرایط جدید و حذف ویزای شنگن برای شهروندان کشور اوکراین متقاضیان زیادی تمایل به اخذ شهروندی کشور اوکراین دارند. اولین گام در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت کشور اوکراین دریافت اقامت دائم این کشور است. برای کسب اقامت دائم این کشور راه ها و روش های گوناگونی وجود دارد که یکی از آن ها اقامت دائم به واسطه فرزند خواندگی است. بدیهی است این راه آسان نبوده و دارای پیچ و خم های زیادی می باشد.

  در فرآیند دریافت حضانت فرزند در کشور اوکراین زمانی که زوجین برای ثبت درخواست اقدام می کنند تا زمانی که دادرسی برای حضانت فرزند در دادگاه برگزار شود باید مدارک خود را به پایگاه اطلاعاتی ارسال کنند. پس از ارائه درخواست در طول مدت 10 روز پرونده وارد پایگاه اطلاعاتی SDAPCR خواهد شد.

  پس از آن باید به صورت آنلاین با نماینده پایگاه اطلاعاتی ارتباط برقرار کنید، اگر درخواست فرد مورد پذیرش قرار گیرد پس از مدت ثبت نام یکساله به متقاضیان دعوت نامه ای ارسال می شود که به واسطه آن می توانند به کشور اوکراین سفر کنند. پس از آن باید با مراجعه به بهزیستی و بررسی پرونده های پزشکی و ملاقات با کودکان، طفلی را برای حضانت انتخاب کنید.

  پس از انتخاب فرزند پرونده شما برای قاضی در منطقه ای که بهزیستی واقع شده است ارسال می شود، نتیجه بررسی پرونده معمولا در همان روز به متقاضیان اعلام می شود. در صورتی که با درخواست شما موافقت نشود می توانید اعتراض خود را اعلام کنید.

   

  اقامت اوکراین از طریق حضانت

  مدارک لازم جهت اخذ پاسپورت اوکراین با حضانت فرزند

  جهت انجام اقدامات لازم برای دریافت حضانت فرزند در کشور اوکراین لازم است متقاضیان مدارکی که در ادامه به آن ها اشاره می شود را تهیه و ارسال نماید.

  • اسکن از پاسپورت و مدارک شناسایی
  • ارائه گواهی صادر شده از سوی نهاد ذیصلاح کشور مبدا مبنی بر آنکه متقاضی صلاحیت به حضانت گرفتن فرزند را دارد. در این گواهی باید آدرس، شرایط سکونت و معیشت، تعداد افراد خانواده و بیوگرافی ثبت شده باشد
  • اگر تنها یکی از زوجین متقاضی دریافت فرزند خوانده باشد رضایت محضری زوج دیگر الزامی می باشد
  • ارائه گواهی تمکن مالی، همچنین گواهی تمکن درآمد در سال های پیش باید توسط دفتر اسناد رسمی تایید و ارائه شود
  • ارائه گواهی سلامت تایید شده
  • گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
  • پرداخت هزینه های مربوطه و ارائه رسید آن

  متقاضیان خارجی و بین المللی واجد شرایط که موفق به اخذ حضانت فرزند در کشور اوکراین شوند می توانند اقامت دائم این کشور را کسب کنند. پس از گذشت 5 سال از اقامت مستمر و دائم در کشور اوکراین متقاضیان می توانند اقدامات لازم را در جهت اخذ تابعیت و پاسپورت اوکراین از طریق فرزند خواندگی را انجام دهند.

  چه اشخاصی نمی توانند کودکی را به فرزند خواندگی بگیرند؟

  اوکراین قانون دقیقی برای فرزند خواندگی دارد. طبق قانون دویست و دوازده کشور اوکراین افرادی که دارای شرایط خاصی باشند نمی توانند کودکی را به فرزند خواندگی قبول کنند. اما این افراد چه خصوصیاتی دارند؟

  افرادی که در کلینیک های روانشناسی تحت درمان باشند یا افرادی که در کلینیک های ترک اعتیاد حضور داشته باشند. افرادی که از مواد مخدر و مشروبات الکلی استفاده می کنند. افرادی که با شرایطی ناتوان هستند. اشخاصی که حقوق و دستمزد های دائمی ندارند. کسانی که بیماری آن ها توسط وزارت بهداشت اوکراین در لیست بیماری های سخت قرار گرفته باشد. فردی که به دلیل وضع سلامت نا مناسب نیاز به مراقبت و حضور شخص سومی دارد.

  علاوه بر تمام این ها شخص متقاضی به عنوان پدر کودک باید تعهد دهد که هزینه های زندگی طفل را تا سن هجده سالگی پرداخت می کند. دقت کنید که اگر منافع اشخاص متقاضی با منافع کودک در مغایرت باشد نمی توانند برای فرزند خواندگی اقدام کنند. نکته مهم دیگر این که کودک باید زیر پنج سال سن داشته باشد تا بتوانید او را برای فرزند خواندگی انتخاب کنید.

  توجه نمایید مواردی که ذکر شد به صورت صوری میباشد و از طریق وکالتی که فرد متقاضی به وکیل اوکراینی می دهد انجام میشود.

  در حقیقت فرزند یا فرد بی سرپرست با شما زندگی نخواهد نکرد و نیازی نیست تا آخر عمر به وی پولی پرداخت شود. هزینه ای که شما برای اینکار پرداخت می کنید فقط یکبار و در اول قراردادی است که شما با شرکت سون تراول میبندید.

  سوالات متداول در ارتباط با اقامت اوکراین از طریق فرزند خواندگی

  اگر فردی قصد دارد در اوکراین فرزندی را قبول کند باید بیشتر از بیست و پنج سال سن داشته باشد.

  بله با پذیرش یک کودک به عنوان فرزند خوانده می توان در ابتدا اقامت دائم اوکراین و سپس پاسپورت اوکراینی را بدست آورد.

  خیر یکی از شرایط فرزند خواندگی در اوکراین سلامت جسمی و روانی فرد متقاضی است.

  بله ولی در این صورت باید رضایت نامه همسر خود را داشته باشد و همچنین هر دو گواهی سلامت روان و عدم سو پیشینه خود را ارائه دهند.

  در اولین قدم شما باید درخواست خود به شرکت سون تراول اعلام نمایید. پس از دریافت ویزا، قرارداد اقامت دائم خود را با ما تنظیم و پس از آن پروسه اخذ اقامت دائم از طریق حضانت و فرزندخواندگی انجام خواهد شد.

  در اولین قدم شما باید درخواست خود به شرکت سون تراول اعلام نمایید. پس از دریافت ویزا، قرارداد اقامت دائم خود را با ما تنظیم و پس از آن پروسه اخذ اقامت دائم از طریق حضانت و فرزندخواندگی انجام خواهد شد.

  مشاوره رایگان ویزا و اقامت

  09101424896

  09101424896

  همین الان این شماره رو ذخیره کن، تو واتساپ پیام بده، یه مشاوره تخصصی رایگان هدیه بگیر.

  اطلاعات تماس


  ساعات کاری


  شنبه
  9:00 تا 17:00
  یک شنبه
  9:00 تا 17:00
  دو شنبه
  9:00 تا 17:00
  سه شنبه
  9:00 تا 17:00
  چهار شنبه
  9:00 تا 17:00
  پنج شنبه
  9:00 تا 14:00
  جمعه
  تعطیل

  تفلن‌های تماس جهت ارتباط با مشاوران

  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.