ارزهای دیجیتال در اکراین

ارزهای دیجیتال در اکراین

اوکراین هم تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را رهگیری خواهد کرد.


طبق ادعای یکی از مدیران اجرایی شرکت کریستال بلاک چین، وزارت تحول دیجیتال اوکراین با این شرکت توافق‌نامه‌ای برای پروژه پایش دارایی‌های دیجیتال امضا کرد. کریستال بلاک چین، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه بیت فیوری است که داده‌های ارزهای دیجیتال را رهگیری می‌کند.
به گزارش کوین دسک، مارینا کاستوا مدیر ارشد اجرایی در شرکت کریستال می‌گوید که مقامات وزارت تحول دیجیتال که بر تحولات حوزه فناوری و دیجیتالی اوکراین نظارت دارند و با وزارت دارایی همکاری می‌کنند، از نرم‌افزار این شرکت برای رهگیری مبادی تراکنش‌های مشکوک رمزارزها استفاده خواهند کرد.
پیش‌تر مقامات وزارت دارایی اوکراین اعلام کرده بودند که مطابق دستورالعمل‌های ضدپولشویی (AML) و قوانین سال ۲۰۱۹ اوکراین، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال با ارزش بیش از ۱,۲۰۰ دلار را رهگیری خواهند کرد.
بااین‌حال، کاستوا می‌گوید : این توافق‌نامه، محدود به دسترسی به ابزارهای اِعمال قانون نیست . مقامات وزارت تحول دیجیتال، به‌رغم سخت‌گیری در اعمال مقررات ضدپولشویی در حوزه‌ کریپتو، مشتاق رایزنی و هم‌فکری درباره توسعه قوانین و مقررات مربوط به دارایی‌های دیجیتال هستند.
در بیانیه مطبوعاتی این وزارت‌خانه آمده است: هدف اصلی از این همکاری، شکل‌گیری و قانونی‌شدن هرچه‌ سریع‌تر بازار دارایی‌های دیجیتال در اوکراین است.
این وزارت‌خانه، درخواست رسانه‌ها را برای تشریح بیشتر جزئیات این توافق‌نامه، بی‌پاسخ گذاشته است.

استخراج رمزارها در اوکراین نیازی به مجوز ندارد

digital currency ukraine


مقامات اوکراینی اعلام کرده‌اند که احداث تأسیسات ماینینگ و اقدام به استخراج رمز ارزها نیازی به اخذ مجوز از مراجع قانونی و نهادهای ثالث ندارد و این فعالیت در این کشور کاملا آزاد است.
به گزارش کوین تلگراف، وزارت تحول دیجیتال اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد که استخراج ارزهای دیجیتال نیازی به اخذ مجوز از دولت ندارد چون این فعالیت به صورت خودکار توسط پروتکل و اعضای شبکه قانون‌گذاری شده است.
در بخش دیگری از این بیانیه‌، این وزارتخانه عنوان کرد که به دنبال توسعه و بکارگیری فناوری‌های غیرمتمرکز است. فضای باز قانونی برای بررسی، آزمایش، اعتبارسنجی و تعیین ریسک‌های احتمالی از دیگر برنامه‌های دولت اوکراین در ارتباط با ارزهای دیجیتال و بلاک چین است.
وزارت تحول دیجیتال اوکراین همچنین وعده داده است تا تعامل میان بازارهای مالی و دارایی‌های مجازی را بیشتر کند. توسعه کارآمد، وضع قوانین بین‌المللی و مناسب مالیاتی برای دارایی‌های دیجیتال و ایجاد مکانیزمی کارا برای جلوگیری از سو استفاده شرکت‌ها، از جمله سازوکارهایی است که این نهاد نسبت به انجام‌شان وعده داده است.
طی ماه‌های گذشته، اوکراین نشان داده است که کشوری فعال در حوزه کریپتو و بلاک چین است. ماه ژانویه (دی)، وزارت اقتصاد این کشور اعلام کرد که مبدا سرمایه‌هایی که در کیف پول‌های ارزهای دیجیتال شهروندان اوکراین قرار دارد را رصد می‌کند تا با مشخص شدن مبدا این سرمایه‌ها، امکان جلوگیری از جرایم این حوزه فراهم شود.
دسامبر سال ۲۰۱۹، دولت اوکراین مقررات نهایی مبارزه با پول‌شویی را تایید کرد. طبق این مقررات، دارایی‌های مجازی و ارائه‌دهندگان خدمات در این حوزه ملزم به پیروی از قوانین کارگروه ویژه اقدام مالی (FATF) خواهند بود.

ارز دیجیتال ملی اوکراین روی بلاک چین استلار عرضه خواهد شد

bitcoin
دولت اوکراین دیروز اعلام کرد که در نظر دارد با بهره‌گیری از بلاک چین استلار، پلتفرمی برای ارز دیجیتال ملی خود ایجاد کند. به گزارش کوین تلگراف، وزارت تحول دیجیتال اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که یادداشت تفاهمی با بنیاد توسعه استلار (SDF) به امضا رسانده است تا با استفاده از آن یک اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال برای ارز دیجیتال ملی خود ایجاد کند.
بانک مرکزی اوکراین از سال ۲۰۱۷ پژوهش‌های خود را در حوزه ارزهای دیجیتال ملی آغاز کرده است. اولکساندر بورنیاکوف معاون وزارت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال اوکراین اعلام کرده است که توسعه ارز دیجیتال ملی این کشور بر پایه همکاری‌های این کشور و استلار صورت خواهد گرفت.
او در بیانیه‌ای نوشت: وزارت تحول دیجیتال بر روی ایجاد یک محیط قانونی به‌منظور توسعه دارایی‌های مجازی اوکراین کار می‌کند. بر این باور هستیم که همکاری با بنیاد توسعه بلاک چین استلار به توسعه صنعت دارایی‌های مجازی کشور و استفاده از آن در اکوسیستم مالی جهانی کمک می‌کند.
جد مک کالب هم‌بنیان‌گذار ریپل، سال ۲۰۱۴ نهاد غیرانتفاعی استلار و ارز دیجیتال آن را ایجاد کرد. و در بیانیه ای اعلام شد که بانک BVDH آلمان از استلار برای عرضه استیبل کوین خود استفاده خواهد کرد. این در حالی است که نهاد قانون‌گذاری مالی آلمان، بافین عرضه اوراق قرضه توکن‌سازی‌شده روی این پلتفرم را تأیید کرده است.
دنل دیکسون مدیرعامل بنیاد توسعه استلار، اعلام کرد که همکاری با دولت اوکراین و دیگر نهادهای ذی‌نفع به‌منظور دیجیتال‌سازی واحد پول ملی این کشور (گریونا) خواهد بود که عرضه خواهد شد .
دیکسون در این باره گفت: مدت‌هاست با دولت‌ها و نهادهای مختلف در سرتاسر جهان در ارتباط با جنبه‌های اساسی عرضه ارزهای دیجیتال ملی‌مان در حال مذاکره هستیم. نباید فراموش کنیم که بسیاری از آنها شرکت‌های حوزه فناوری نیستند و مخاطبان بسیاری دارند که وظیفه پشتیبانی از آنها را برعهده دارند. از همین رو، همکاری‌های عمومی و خصوصی برای انجام درست این کارها ضروری است.
بانک مرکزی اوکراین در سال ۲۰۱۹ هم اعلام کرده بود که از نسخه خصوصی بلاک چین استلار در برنامه آزمایشی سال ۲۰۱۹ خود در ارتباط با گریونای دیجیتال استفاده کرده بود.
جیسون چلیپالا مدیر اجرایی استلار، در اظهارنظری با اشاره به مکانیزم اجماع استلار گفت که این مکانیزم اطمینانی به مشتریان ارائه می‌کند که در بلاک چین‌های دیگر نظیر آن را ندیده‌ایم.
او در این باره گفت: مکانیزم اجماع استلار برای یک بانک مرکزی مناسب است و به‌نوعی بازتابی از ارتباط مطمئنی است که در نهایت یک رأی قابل‌توجه در پروتکل اجماع در اختیار آنها قرار می‌دهد.

آخرین وضعیت قانون گذاری ارزهای دیجیتال در اوکراین

arz digital
در تاریخ ۳۰ نوامبر ۲۰۱۷ قانون‌گذاران مالی اوکراین بیانیه مشترکی را درباره وضعیت رمز ارزها در کشور صادر کردند. بر اساس این بیانیه ارزهای دیجیتال نمی‌توانند در دسته پول، ارزهای خارجی، وسیله‌ای برای پرداخت، پول الکترونیکی، اوراق بهادار یا جایگزینی برای پول، طبقه‌بندی شوند.
همچنین قانون‌گذاران اظهار داشتند که به تلاش برای تعریف وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال و تنظیم مقررات مرتبط با معاملات این ارزها، همچنان ادامه خواهند داد. قانون‌گذاران در مورد احتمال بسیار بالای از دست رفتن سرمایه در فعالیت‌های مرتبط با رمز ارزها هشدار داده و اعلام کردند که تمامی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال باید این موضوع را بدانند که باید با مسئولیت خود، ریسک و خطر موجود را بپذیرند.
در تاریخ ۱۱ ژانویه ۲۰۱۸ واحد امنیت سایبری شورای امنیت ملی و دفاع با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که اوکراین بیش از این اجازه گردش مالی کنترل‌نشده مرتبط با ارزهای دیجیتال در خاک این کشور را نداده و این شورا تصمیم دارد تا کارگروهی برای توسعه چارچوب قانونی، تعیین بدنه اصلی قانون‌گذاری و سازوکار نظارت، شناسایی و وضع مالیات مبادلات مرتبط با کریپتو، تشکیل دهد.
در تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۱۸ رئیس بخش جرایم سایبری پلیس اعلام کرد که اگر وضعیت قانونی ارزهای دیجیتال در آینده‌ای نزدیک مشخص نشده و مقررات مربوطه تنظیم نگردند، گردش رمز ارزها باید مسدود شود. دولت اوکراین در ماه مارس سال ۲۰۱۸، پذیرفت که صنعت استخراج ارزهای دیجیتال را به عنوان یکی از فعالیت‌های اقتصادی، به وسیله پاراگرافی به این دسته بندی ضمیمه کند.
در اواخر سال ۲۰۱۷، نمایندگان مجلس اوکراین دو پیش‌نویس قانونی برای وضع مقررات مرتبط با کریپتو را ارائه دادند که یکی از این پیش‌نویس‌ها، این ارزها را به عنوان کالا و دیگری به عنوان دارایی‌های مالی تعریف می کند. با این حال، هر دو پیش نویس توسط قانون‌گذاران حوزه مالی کشور رد شد.

نابودی ۲۵ میلیون دلار بیت کوین سیاستمدار اوکراینی
داوید آراخمیا ، عضو پارلمان اوکراین اخیراً در مصاحبه ای گفته است که مدتهاست که قادر به دسترسی به کیف پول رمزنگاری خود با تقریباً 400 بیت کوین نبوده است.

از دست دادن 400 بیت کوین به اشتباه
آراخمیا یک سیاستمدار و کارآفرین سابق است. او داستان چگونگی دسترسی خود به کیف پول دیجیتال خود را که حاوی 400 بیت کوین بود را از دست داد. هنگامی که وی یک کارآفرین بود ، شرکت او شروع به پذیرش پرداخت بیت کوین از مشتریان کرد و به گفته وی ، این اوایل بود که تازه BTC ظهور کرد.
آنچه اتفاق افتاده این است که وی پرونده رمزگذاری شده را با کلید خصوصی در هارد دیسک خود پاک کرده است. این فایل مانند یک فایل قالب فیلم بود و او محتوای واقعی آن را فراموش کرد و آن را به همراه تعدادی فیلم دیگر حذف کرد تا فضای دیسک را آزاد کند.
CTO سابق Ripple نمی تواند به ثروت های BTC خود دسترسی پیدا کند.
U.Today گزارش داد که CTO ریپل سابق ، استفان توماس ، دسترسی به کیف پول بیت کوین خود را نیز از دست داده است. برخلاف مبلغ غیرقابل دسترسی BTC که “توسط داوید آراخمیا” نگهداری می شود ، توماس نمی تواند به 231 میلیون دلار بیت کوین دسترسی پیدا کند. ارزش کلی آن تاکنون دو برابر شده و بالغ بر 437.8 میلیون دلار است).
در آن زمان ، توماس فقط دو تلاش برای دسترسی به کیف پول خود قبل از رمزگذاری برای همیشه داشت.
ریپل CTO دارایی های بیت کوین خود را با تقریباً هیچ یک از موجودات خود نقد کرده است.

اعلامیه های دارایی رمزنگاری ممکن است منجر به بروز چندین پرونده جنایی شود
داوید آراخمیا درباره قانونی که اخیراً تصویب شده است و مقامات اوکراینی را مجبور به اعلام دارایی های ارزهای دیجیتال خود می کند ، اظهار نظر کرده است. وی معتقد است که این بیانیه احتمالاً مورد توجه نهادهای مالی اجرای قانون و پرونده های کیفری جدیدی قرار خواهد گرفت که ظرف یک یا دو سال آغاز می شود زیرا مقامات ممکن است در اثبات منشا دارایی ارزهای دیجیتال خود با مشکل روبرو شوند.

نیروگاه‌های هسته‌ای اوکراین به استخراج بیت کوین اختصاص می‌یابند
وزارت انرژی اوکراین به‌صورت رسمی اعلام کرد که در حال مذاکرات پیشرفته با یک شرکت استخراج رمز ارزها داخلی به نام هات ماین است تا در نیروگاه‌های برق هسته‌ای این کشور بیت کوین استخراج کند.
به گزارش کریپتونیوز، اواخر ماه گذشته میلادی گزارش شد که وزارت انرژی اوکراین با شرکت دولتی انرژی هسته‌ای انرگواتم برای ایجاد یک مرکز استخراج ارزهای دیجیتال در نیروگاه هسته‌ای ریونه (Rivne) به توافق رسیده‌اند. این شرکت چهار نیروگاه هسته‌ای فعال این کشور را مدیریت می‌کند.
این در حالی است که وزارت انرژی اوکراین در یک پست فیس‌بوکی اعلام کرده است که می‌خواهد یک گام فراتر رفته و یک شرکت محلی را در برنامه‌های خود مشارکت دهد.
وزارت انرژی اوکراین گفت که مذاکرات در حال انجام است و احتمال دارد در نهایت به صدور مجوز برای یک «ایستگاه انرژی دیجیتال غیرمتمرکز» ختم شود. طبق اعلام این وزارت، این ایستگاه امکان استفاده از برق نیروگاه‌های هسته‌ای را خواهد داشت و از این برق به‌طور خاص برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده خواهد کرد.
انرگواتم به سرعت در حال برنامه‌ریزی برای فراهم کردن امکانات برای ماینرها است تا بتوانند صدها مگاوات برق مازاد را به توکن تبدیل کنند. این شرکت هم‌اکنون نیز توافقی با غول استخراج بیتفیوری دارد که برای اعزام ماینرهایش به مرکز جدید استخراج ریونه در تابستان سال آینده آماده می‌شود.
دولت اوکراین سال گذشته یک طرح آزمایشی تشویقی را برای استخراج ارز دیجیتال در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا بزرگترین نیروگاه هسته‌ای در اروپا، تصویب کرد.
یوگن ولادیمیروف وزیر انرژی اوکراین گفت: یک بارِ پایدار روی واحدهای برق هسته‌ای می‌تواند برای شرکت دولتی انرگواتم نیز سود مضاعف داشته باشد و فرصتی را در اختیار آن‌ها قرار دهد تا با شرکتی همکاری کنند که با پرداخت مالیات بودجه را تقویت می‌کند.
نام هات ماین در سال ۲۰۱۶ با رونمایی از دستگاه استخراجی که امکان استفاده به‌عنوان بخاری را هم داشت، در سرخط رسانه‌ها قرار گرفت.
همزمان، گزارشی نیز منتشر شده که مدعی است احتمالاً یک شرکت فعال در حوزه ارزهای دیجیتال حامی اصلی تیم فوتبال دیناموکیف، بزرگترین و مشهورترین باشگاه فوتبال اوکراین، می‌شود. وب‌سایت خبری دپو دات سکتور ادعا کرد که شرکت بلاک چین و رمز ارز مون‌واک و شماری از بانک‌های بزرگ اوکراین در میان داوطلبان برای حمایت مالی از این تیم هستند.
تصمیم نهایی باشگاه اواخر این هفته اعلام خواهد شد. شرکت مون‌واک همکاری دیگری با تیم دیناموکیف برای راه‌اندازی یک توکن رمزنگاری شده با نام دینامو دارد.

استخراج بیت کوین در یکی از نیروگاه‌های هسته‌ای اوکراین!

bitcoin
یکی از کارگران نیروگاه هسته‌ای اوکراین پس از استخراج غیرقانونی بیت کوین در این تاسیسات محکوم به پرداخت هزینه نقدی برق مسروقه شدند.
به گزارش مجله تلگراف، این عملیات غیرقانونی هنگامی برملا شد که سرویس اطلاعات و امنیت داخلی اوکراین این نیروگاه را مورد بازرسی قرارداد و از کامپیوترهای مخفی که در حال استخراج ارزهای دیجیتال بودند پرده برداشت.
استخراج ارزهای دیجیتال معمولاً به دلیل نیاز آن به پردازنده‌ها قدرتمند برای حل مسائل پیچیده اش، برق زیادی مصرف می‌کند.
مطابق اسناد ثبت‌شده در دادگاه بخش مرکزی شهر میکولائیف توسط مأمورین امنیتی، این احتمال وجود دارد که جزییاتی از این نیروگاه ۲۸۵۰ مگاواتی که یکی از اسرار دولتی اوکراین محسوب می‌شود، در هنگام اتصال این کامپیوترها به اینترنت به بیرون درز کرده باشد.
رسانه‌های اوکراین معتقدند اعضای گارد ملی که وظیفه آن‌ها حفاظت از این نیروگاه بوده است نیز باید در زمره محکومین این واقعه قرار گیرند. این نیروگاه که مجهز به سه رآکتور هسته‌ای است هم کشف این عملیات استخراج غیرقانونی را تائید کرد اما منکر وجود هرگونه رخنه امنیتی شد.
انرجواتم تنها شرکت هسته‌ای اوکراین که مسئولیت اداره این نیروگاه را بر عهده دارد در اطلاعیه خود در این مورد گفت: در بازرسی صورت گرفته مشخص شد که یکی از کارکنان این نیروگاه در انباری که از آن برای نگهداری قطعات یدکی سیستم اضطراری استفاده می‌شد، با استفاده از پردازنده‌های خود اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال می‌کرده است.
در طی این بازرسی داخلی همچنین مشخص شد که این کامپیوترها فاقد هرگونه اتصال فیزیکی به شبکه داخلی نیروگاه بوده‌اند. به همین دلیل اخبار منتشرشده در مورد درز اطلاعات مربوط به حفاظت فیزیکی نیروگاه به‌ هیچ‌ عنوان مستند نیستند.
البته کارمند مذکور که رویای میلیونر شدن از این راه را در سر می‌پروراند هم نتوانست قسر در برود.
او به اتهام مصرف برق با استفاده از کامپیوترهای شخصی خود در ساعات کاری شرکت، تنزل درجه پیدا کرد و از او خواسته شد که ضررهای مالی حاصل از مصرف برق برای مصارف شخصی و غیررسمی را به شرکت برگرداند.
در سال گذشته هم چندین مهندس روسی به اتهام استخراج بیت کوین با استفاده از ابررایانه‌های یکی از مراکز حساس هسته‌ای این کشور، دستگیر شدند.
افسران سرویس امنیتی اوکراین در فوریه سال ۲۰۱۸ نیز تعداد زیادی کامپیوتر که از آن‌ها برای استخراج بیت کوین استفاده می‌شد را از یک کارخانه تولید قطعات الکترونیکی ضبط کردند. مأمورین مدعی بودند که از این عملیات برای تأمین مالی جدایی‌طلبان مستقر در شرق کشور استفاده می‌شود.
در سال ۲۰۱۷، یکی از کارمندان شرکتی که در زمینه رمز ارزها در کیِف فعالیت می‌کرد به گروگان گرفته شد و آدم‌ربایان در ازای دریافت بیت کوین به ارزش ۱ میلیون دلار او را آزاد کردند.

رونق صنعت ماینینگ در دوران کرونا؛ چین بازنده اصلی!
علاقه به بیت کوین هر ساله به‌طور پیوسته در حال افزایش است. اما همه‌گیری ویروس کرونا در سال جاری باعث شد تا تعداد بیشتری از افراد به سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال علاقه‌مند شوند. جالب اینجاست که دیدِ بسیاری از مقامات حکومتی در کشورهای مختلف نیز، نسبت به این حوزه و صنعت استخراج تا حدودی تغییر کرده است.
به گزارش «کپیتال» گسترش بیماری کووید- ۱۹ درسطح جهان، تأثیرات متفاوتی بر صنعت ماینینگ در کشورهای مختلف جهان داشته است. در اوایل سال ۲۰۲۰ مقامات دولتی ازبکستان از ایجاد «سیستم ملی استخراج» خبر دادند. در همین مدت، صنعت ماینینگ در کانادا نیز دستخوش تغییراتی شد. آژانس تأمین توان الکتریکی در شهر کِبِک ۳۰۰ مگاوات توان الکتریکی به هر ماینر بیت کوین اختصاص داده است.
کشورهای اروپایی نیز از قافله عقب نمانده‌اند. مقامات اوکراینی گفته‌اند که هیچ محدودیتی بر صنعت استخراج ارز دیجیتال اِعمال نخواهند کرد. در اوایل ماه مه ۲۰۲۰ وزیر انرژي اوکراین پیشنهاد استفاده از برق دولتی را برای استخراج بیت کوین ارائه داد. این اقدام برای جلوگیری از اتلاف انرژی انجام می‌شود.
اما متأسفانه همزمان با افزایش تقاضا برای خرید بیت کوین، فعالیت ماینرهای چینی با مشکلاتی مواجه شد. دلیل این امر، ممنوعیت حمل‌ونقل ابزارهای مربوط به فناوری اطلاعات، از جمله دستگاه‌های استخراج در طول مدت همه‌گیری ویروس کرونا بود. در نتیجه‌ی این محدودیت، فعالیت صنعت استخراج چیزی در حدود ۵۰٪ کاهش یافت.
در گزارش مقامات رسمی چین در این مورد آمده است: در حوزه کارخانجات تولید دستگاه‌های استخراج ارزهای دیجیتال، افراد جدید مشتاقانه خواهان ورود به این صنعت هستند و فعالان قبلی نیز به‌دنبال ارتقای سطح فناوری محصولات پیشین هستند تا برتری خود را در بازار حفظ کنند. در نیمه اول سال ۲۰۲۰، نسل جدیدی از دستگاه‌های استخراج از جمله اس ۱۹، اس ۱۹ پرو، واتس ماینر ام ۳۰ و کنان اِی ۱۱۴۶ پرو تولید و عرضه شدند.
داده‌هایی که تولیدکنندگان منتشر کرده‌اند نشان می‌دهد که نسل جدید دستگاه‌های استخراج از نظر بهره‌وری و مصرف انرژی، به‌طور قابل‌توجهی بهینه‌سازی شده‌اند.

امکان پرداخت با بیت کوین کش از طریق پیامک در ۳۵ کشور دنیا فراهم شد.
شرکت کوین‌تکست اعلام کرد که خدمات کیف پول بیت کوین کش خود را در اوکراین و ایتالیا راه‌اندازی نموده است. کوین‌تکست در حال حاضر به ۳۵ کشور در سرتاسر جهان متصل بوده و کیف پول این شرکت بر روی گوشی‌های هوشمند و حتی گوشی‌های ساده‌ای که امکانات محدودی دارند، قابل اجراست.

کوین‌تکست، اوکراین و ایتالیا را تحت پوشش خدمات خود قرار داد
کیف پول برای ارزهای دیجیتال، امکان ارسال بیت کوین کش (BCH) از طریق پیامک را برای کاربران خود فراهم کرده است. این کیف پول، بدون نیاز به اتصال اینترنتی، همه گوشی‌هایی که از سرویس پیامک پشتیبانی می‌کنند را قادر به ارسال و دریافت بیت کوین کش می‌کند.
کوین‌تکست طی چند ماه گذشته، کشورهای جدیدی را به لیست مناطق تحت پوشش خود افزوده و این شرکت روز دوشنبه اعلام کرد که فعالیت خود را در دو کشور اوکراین و ایتالیا نیز آغاز نموده است. با افزوده شدن این دو منطقه جدید، تعداد کل کشورهایی که تحت پوشش خدمات کوین‌تکست قرار گرفته‌اند، به عدد ۳۵ رسیده است.
به دلیل اینکه این برنامه نیازی به ثبت‌نام نداشته و صرفاً با دستورات متنی معتبر عمل می‌کند، همه افراد ساکن در قلمرو این ۳۵ کشور قادر به ارسال و دریافت بیت کوین کش از طریق پیام کوتاه خواهند بود.
پس از فعال‌سازی خدمات در کشورهای ایتالیا و اوکراین «وین آرمانی» بنیان‌گذار و مدیر ارشد فناوری شرکت کوین‌تکست چندین عکس قابل توجه از تراکنش‌های مردم اوکراین منتشر کرد که با استفاده از گوشی‌های ساده خود (موبایل‌هایی به سبک نوکیا) در حال ارسال بیت کوین کش از طریق پیامک هستند.
آرمانی اظهار داشت: کوین‌تکست امکانات دسترسی به ارزهای دیجیتال برای هرکسی که به سیگنال شبکه تلفن همراه دسترسی داشته باشد را فراهم می‌کند. این امکانات بر روی تمام گوشی‌های هوشمند و تمام ۲ میلیارد نفری که از گوشی‌هایی با امکانات ابتدایی استفاده می‌کنند، قابل دسترسی است.
مؤسس کوین‌تکست افزود:کشور اوکراین با بی‌ثباتی سیاسی روبرو بوده و ایتالیا درگیر بحران مالی منطقه یورو است. رمز ارزها راهی برای برون رفت از این بحران‌ها را برای ساکنین این مناطق فراهم کرده و شرکت کوین‌تکست، ساده‌ترین ابزار را برای شروع استفاده از ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد.

۲ میلیارد گوشی ساده و ۱.۷ میلیارد نفری که دسترسی به بانک ندارند
با ارجاع به وب‌سایت کوین‌تکست، درمی‌یابیم که کاربران این خدمات در کشورهای اوکراین، ایتالیا، آرژانتین، فرانسه، هنگ کنگ، ایرلند، ایالات متحده، هلند، سوئد، پورتوریکو و سایر کشورها می‌توانند شماره دسترسی مربوط به کشور خود را برای استفاده از این سرویس، انتخاب کنند.
برای دریافت یک کیف پول، کاربران می‌توانند به‌سادگی کلمه دریافت را به شماره دسترسی کشور خود ارسال کرده و یک آدرس جدید BCH دریافت کنند. کوین‌تکست از طیف وسیعی از دستورهای متنی دیگر نیز استفاده می‌کند تا وجوه را به آدرس دیگری ارسال کرده و یا به عنوان مثال، میزان موجودی کیف پول را استعلام کند.
حامیان بیت کوین کش، طرفدار برنامه‌هایی هستند که روش‌های تعامل با BCH به‌وسیله تمام گوشی‌های مجهز به پیامک را برای عموم میسر می‌سازد. به این دلیل که مفاهیمی مانند کوین‌تکست می‌توانند دسترسی به ارزهای دیجیتال را برای ۱.۷ میلیارد نفر که از خدمات بانکی محرومند، در سرتاسر دنیا فراهم کند.
شرکت‌های مخابراتی آفریقایی، خدماتی مانند Mpesa را برای چندین سال تجربه کرده‌اند که شهروندان منطقه را قادر به استفاده از پرداخت‌های مبتنی بر پیامک می‌کنند. به دلیل اینکه خدمات کوین‌تکست به افراد اجازه می‌دهد تا از طریق پیامک به دریافت و پرداخت درون زنجیره‌ای بیت کوین کش بپردازند، عملکردی مشابه Mpesa دارد. با این حال در قاره آفریقا، خدمات کوین‌تکست تنها آفریقای جنوبی را تحت پوشش قرار داده است. این شرکت بیشترین حضور را در اقصی نقاط اروپا، ایالات متحده و آمریکای جنوبی دارد.

چرا آمازون باید ارز رمزنگاری شده خودش را توسعه دهد؟
ارزهای رمزنگاری شده در در اواخر سال ۲۰۱۷(۱۳۹۶)، به شدت مورد توجه قرار گرفتند و اکثریت فشار بسیاری به آمازون وارد کردند که بیت کوین را بپذیرد، اما من راه حل بسیار اساسی تری را پیشنهاد می کنم.
عصر ارزهای رمزنگاری شده آغاز شده است
امروز با رسیدن بیت کوین به سطح ۷۰۰۰ دلار، حرکت جالبی در حال شکل گیری است. به معنای واقعی کلمه این یک دادخواست برای آمازون است تا انواع ارزهای دیجیتال شده را بپذیرد. سال ۲۰۱۷ سال پرباری برای بلاکچین، استارتاپ های عرضه ی اولیه سکه(ICO) و ظهور ارزهای رمزنگاری شده در مسیر اصلی بوده است.
شرکت های بزرگ فناوری، بلاک چین را به عنوان سرویسی در ابر(Cloud) ارائه می دهند و مهمتر این که کشورهای بسیاری اعلام کردند که برای به وجود آوردن نسخه ی رمز ارزها شده پول خودشان برنامه دارند که باید توسط بانک مرکزی خودشان تنظیم شود.
بنابراین این کشورها دارای بلاک چین خواهند بود اما نه به صورت غیرمتمرکز:
ایران
روسیه
ژاپن
هند
اوکراین
و احتمالاً چین

آمازون، دامنه های مربوط به ارز رمزنگاری شده ی خودش را خریداری کرده است
به دلیل اینکه آمازون امروز، سه دامنه ی مربوط به ارزهای دیجیتال شده ی جدید را ثبت کرده است، می توانیم به وضوح شاهد آن باشیم که آمازون در حال حرکت به سوی اتریوم است نه به سوی بیت کوین.
سه دامنه ی آمازون عبارتند از:
• AmazonEthereum.com
• Amazoncryptocurrency. com
• Amazoncryptocurrencies.com
به گفته ی سایت Coindesk، آمازون در حال حاضر دارای نام دامنه ی “amazonbitcoin.com” است.
آمازون با ۹۰ میلیون عضو اولیه، که قرار است این تعداد از مشترکین شرکت نتفلیکس در سال ۲۰۱۸ پیشی بگیرد، برنامه ریزی کرده که بیش از ۴۰% از کل فروش تجارت الکترونیک آمریکا را تشکیل به خود اختصاص دهد و این مقدار در حال رشد است.
آمازون بیش از پیش در سرویس ویدئویی آمازون سرمایه گذاری کرده و تجارت الکترونیک در بازار به سرعت در حال رشد هند را تصاحب نموده است. هند در فناوری مالی دارای نگاهی آینده نگرانه است و پرداختی های آمازون نیز بر این اساس افزایش پیدا کرده است.

اگر آن ها به یک ارز رمزنگاری شده در بلاک چین تبدیل شوند چه می شود؟
این کار اعتماد مصرف کنندگان همیشگی را نسبت به آن ها افزایش خواهد داد
همچنین این کار می تواند جزیی از بانکداری و خدمات مالی باشد، اطلاعاتی که آن ها می خواهند از بهترین مصرف کنندگان خود دریافت کنند. تبدیل شدن به مشتری محور ترین شرکت، یعنی داشتن جامع ترین اطلاعات بومی برای هر مصرف کننده. با نزدیک شدن شرکت ها به دوران هوش مصنوعی، انجام این کار واقعاً ساده است.

آمازون می تواند بانکداری را دچار اختلال کند
آمازون به راحتی می تواند صنعت پرداخت را دچار اختلال کند(بین شرکا اختلاف بیاندازد)، اما می تواند به جای ورود به مؤسسات خدماتی مالی فعلی، به خدمات بانکداری که داده محور و مشتری مدارتر است ورود پیدا کند. آمازون هم اکنون دارای Amazon Coins است؛ روش دیجیتالی که می تواند برای خرید نرم افزار از کیندلو از درون آن و یا از App store آمازون مورد استفاده قرار گیرد.
ارزش ۱۰۰ سکه ی آمازون معادل با ۱.۰۰ دلار برای خرید اپلیکیشن، بازی، و آیتم های درون اپلیکیشن ها می باشد. این نشان می دهد که در حال حاضر، آمازون تمایل به ایجاد اکوسیستم خودش را دارد. شاید یک ارز رمزنگاری شده بر پایه ی آمازون در بلاک چین، بهترین راه برای انجام این کار باشد.
رستوران های آمازون، امکان تحویل غذا را به وجود آورده اند که من فکر می کنم این کلیدِ کار اپلیکیشن و پرداخت آمازون و الکسا باشد که به واسطه ی آن بتوانند در آینده خدمات در خور و شایسته ی نیازهای مصرف کنندگان جدید ارائه دهند. این دقیقاً همان جایی است که ارزهای دیجیتال شده ی بومی آمازون می تواند ابتدا در آن جا خرج شود، و در نهایت آن را به تمام خدمات خود بسط دهد.

چرا آمازون به یک رمز ارز بومی نیاز دارد؟
یک ارز دیجیتال بومی برای آمازون می تواند ارزی باشد که داده ی این شرکت در ارتباط با تمایلات و اولویت های مصرف کننده، خدمات مالی، خدمات مربوط به بهداشت و سلامت و پایگاه داده یک دست مصرف کننده را یکپارچه کرده و در نهایت باعث می شود تا آمازون به یک مُبلغ برتر در جهان تبدیل شوند.
در چنین حالتی، آمازون باید اپلیکیشن های خود و همچنین نسل بعدی این اپلیکیشن ها را فراگیرتر کند، که این ها در واقع همان مهارت های الکسا می باشند. سیستم پرداخت آمازون هم اکنون دارای این مورد می باشد، که در آن مصرف کننده ها می توانند به حساب های کاربری خود پول نقد اضافه کنند و با استفاده از آن پاداش های تشویقی دریافت کنند، که این در واقع یک حساب بانکی در اکوسیستم آمازون است، اما من معتقدم، این کار به اندازه ی کافی تأثیرگذار نخواهد بود و دوام زیادی نخواهد داشت.
داشتن ارز رمزنگاری شده بومی می تواند نام تجاری آمازون را به سطح بالاتری ارتقا دهد. بنابراین از نظر سرعت معاملات، مقیاس و روابط عمومی، داشتن یک ارز رمزنگاری شده بومی در بلاکچین اولین گام آمازون برای ایجاد اختلال در بانکداری سنتی خواهد بود.
با ارائه خدمات بیشتر توسط آمازون، شهروندان می توانند به تدریج درون اکوسیستم آن ها زندگی کنند. در چنین دنیایی، حتی قیمت ها نیز می توانند در نهایت از طریق تحلیل های قابل پیش بینی از شرایط زندگی ما برای رسیدن به تجربه مشتری مطلوب و بهینه، برای مصرف کنندگان مختلف، شخصی سازی شوند.
این نوع قیمت گذاری پویا، نه تنها سودآور است، بلکه برای مصرف کنندگان با درآمدهای متفاوت نیز بسیار عادلانه است.آمازون، Amazon coins را حدود ۴ سال و نیم قبل معرفی کرد و به زودی به سطح بالاتری از فناوری مالی و بانکداری خواهد رفت.
در حالی که شایعات فراوانی درباره ی این که آمازون پذیرفته پرداخت ها برحسب بیت کوین صورت گیرد، وجود دارد اما ما باید آن را فقط نمایش کوچکی از یک استراتژی واحد بپنداریم که در آن ارز دیجیتال شده مرکزی ترین قطعه پازل است.
در حالی که شهرت بیت کوین همچنان رو به افزایش است، احتمالاً آمازون نیز رمز ارز شده ی منحصر به فرد خودش را ایجاد خواهد کرد تا بدین طریق اعتماد مصرف کنندگانش به این راه حل را تقویت کرده و تعامل خود با مشتریانش را از نظر راحتی، سرعت و بازاریابی خرده فروشی بهبود بخشد.
در سال ۲۰۱۸، شاهد آن خواهیم بود که اکثریت شرکت ها، بلاک چین را می پذیرند و وارد جدال ارزهای دیجیتال می شوند و به سرعت سیر تکاملی سیستم های پرداخت طی می شود.
آمازون به شدت به یک اپلیکیشن اجتماعی نیاز دارد
با توجه به اینکه شرکت هندی Paytm به ۲۰۰ میلیون کاربر دست یافته است و اکنون قابلیت چت را به امکانات خود اضافه کرده است تا مستقیماً واتساپ(WhatsApp) را به مبارزه فراخواند، آمازون باید به این بیاندیشد که چگونه می تواند وی چت، علی پِی و واتساپ را به مبارزه در برابر اپلیکیشن خودش دعوت کند و یا جایگزینی بیابد که تنها با یک اپلیکیشن بتواند کلیه تعاملات اجتماعی و عملکردی آمازون را پوشش دهد.
این برنامه احتمالاً، اپلیکیشن چتِ آمازون خواهد بود که هم اکنون با نام اِنی تایم حال کار بر روی آن است. آمازون به وضوح دچار کمبود اپلیکیشن پیام رسانی که می تواند برای تحریک مصرف کنندگان به استفاده و گذران وقتشان مورد اتخاذ قرار گیرد.
در حالی که فیسبوک و تنسنت دارای اکوسیستم های تمام اپلیکیشن ها هستند، آمازون باید جای خود را در میدان باز کند و تا پیش از سال ۲۰۲۰ حضور خود در بلاک چین را قطعی کند.
اگر بانک های مرکزی کشورها برای ایجاد رمز ارز بدون پشتوانه ی(فیات) خود خیز بردارند، شرکت های فناوری همانند سرزمین های آینده ما خواهند بود.
برای آمازون، مایکروسافت، IBM و علی بابا خیلی منطقی به نظر نمی رسد که بخواهند اجازه دهند راه حل هایی همچون اتریوم (Ethereum) یا NEO به عنوان پلت فرم های قراردادی هوشمند در آینده در بلاکچین سازمانی به کار روند. AWS هم اکنون بلاک چین را به عنوان یک سرویس در cloud ارائه می دهد. با این حال، ما تصور می کنیم که این تازه شروع کار است.

آمازون به عنوان بانک برتر در حال ظهور است
به طور قطعی آمازون آماده ی راه اندازی یک بانک برتر است، این که قرار است با چه سرعتی پیش برود یا چه روشی اتخاذ کند در حد حدس و گمان باقی مانده اما شامل ارز دیجیتال اختصاصی آمازون خواهد بود که تقریباً تضمین شده و مطمئن است.

مشاوره رایگان ویزا و اقامت

09101424896

09101424896

همین الان این شماره رو ذخیره کن، تو واتساپ پیام بده، یه مشاوره تخصصی رایگان هدیه بگیر.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
9:00 تا 17:00
یک شنبه
9:00 تا 17:00
دو شنبه
9:00 تا 17:00
سه شنبه
9:00 تا 17:00
چهار شنبه
9:00 تا 17:00
پنج شنبه
9:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

تفلن‌های تماس جهت ارتباط با مشاوران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.