استخدام آرایشگر در اوکراین

استخدام آرایشگر در اوکراین
فهرست این مقاله
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  Scroll to Top
  استخدام آرایشگر

  ‌‌‌‌‌استخدام آرایشگری در اوکراین

  ‌‌‌

  استخدام آرایشگر : در این مقاله سعی شده تمام موارد و نکته هایی که جهت استخدام آرایشگر در اوکراین باید بدانید را بیان کردیم و اولین موضوعی که بهتر است بدانید این که آرایشگریِ حرفه ای در اوکراین به یک علم تبدیل شده و اصول خاص خودش را دارد. به عنوان مثال در مورد کوتاهی مو  آرایشگر حرفه ای، با تجربه‌ای که دارد فرم صورت از نظر استخوانی یا گوشتی بودن، جنس مو، اندازه گردن، اشکال هندسی سر و سایر گزینه‌ها را در  نظر گرفته و سپس تصمیم می‌گیرد که مو را چگونه اصلاح کند اما در کشور ما ایران که این شغل عمدتا به صورت حرفه ای نمی باشد، مشتری دستور می‌دهد که چه مدل مویی داشته باشد.

  مهارت لازم برای آرایشگر حرفه ای

  ‌‌‌‌

  برای استخدام آرایشگری می توانید دوره های فنی موجود در کشور را گذرانده و یا در کنار یک آرایشگر ماهر کارآموزی کنید و سپس برای کاریابی در اوکراین اقدام کنید. برای این شغل باید بتوانید مهارت های ارتباطی خوبی داشته و زبان اوکراینی را بلد باشید و به بهترین شکل به مشتریان خدمات ارائه دهید.

  باید خلاق بوده و از آخرین مدل ها و مدها و روش ها اطلاع داشته باشید.

  ‌‌‌

  طبق برخی تحقیقات انجام شده، آرایشگری شادترین شغل دنیا می باشد. البته در بلندمدت ممکن است آرایشگر دچار مشکلاتی از قبیل کمردرد و پادرد شود.

  ‌‌‌

  کار آرایشگری معمولا به صورت تمام وقت است. در برخی زمان های سال مانند اعیاد تا ساعات طولانی حتی در شب ها و تعطیلات نیز آرایشگرها باید کار کنند. البته افرادی که خود سالن زیبایی و آرایشگاه دارند، تعیین ساعت کاری بر عهده خودشان است.

  ‌‌‌

  محل کار آرایشگر در سالن های زیبایی و آرایشگاه های مختلف است که باید شرایط خاصی داشته و مورد تایید بهداشت باشد.

  ‌‌‌

  در ادامه برای آشنایی بیشتر با شرایط استخدام آرایشگر اطلاعات کاملی در زمینه وظایف، مهارت و دانش مورد نیاز، تحصیلات لازم و نحوه ورود به شغل، فرصت های شغلی و بازار کار و میزان درآمد آرایشگر ارائه می شود.

  وظایف آرایشگر

  ‌‌‌

  • به عنوان یک آرایشگر تازه کار معمولا باید کارهای زیر را انجام دهید :
  • خوشامدگویی به مشتریان
  • شستن موهای مشتریان
  • کوتاهی های ساده
  • اطمینان از تمیز و آماده بودن لوازم کار و حوله ها
  • تمیز و مرتب کردن سالن
  • نوبت دادن به مشتریان و تحویل پول از آنها
  استخدام آرایشگر

  به عنوان یک آرایشگر ماهر باید با مشتریان در مورد نوع کاری که می خواهند صحبت کرده و مشاوره های لازم را به آنها داده و جدید ترین روش ها و مدل ها را به اطلاع شان برسانید. به طور کلی کار یک آرایشگر ماهر عبارتند از  :

  ‌‌‌

  ‌‌‌

  • کوتاه کردن و مدل دار کردن مو
  • رنگ کردن، فرکردن یا صاف کردن مو
  • دادن مشاوره در خصوص مشکلات پوست و مو
  • انجام اصلاح ابرو و صورت
  • انجام آرایش های صورت، پاکسازی پوست و طراحی ناخن ها ( در آرایشگاه های زنانه)
  • رعایت کامل اصول بهداشتی در کار
  • تهیه مواد و وسایل لازم برای آرایشگاه

  ‌‌

  ‌‌‌

  در آرایشگاه های بزرگ معمولا آرایشگرها به صورت تخصصی کار می کنند به عنوان مثال یک آرایشگر فقط کار کوتاهی مو و دیگری کار رنگ کردن مو را انجام می دهد. در آرایشگاه های کوچک معمولا یک یا دو آرایشگر همه کارهای مشتریان را انجام می دهند.

  • مهارت و دانش مورد نیاز آرایشگری
  • مهارت های عملی خوب
  • خلاقیت و داشتن ذوق هنری – به عنوان مثال آرایشگر در انتخاب مدل و رنگ مو با توجه به رنگ پوست و نوع چهره مشتری، بهترین ها را به او پیشنهاد بدهد.
  • مهارت های ارتباطی عالی که در جذب مشتری در این کار بسیار مهم و تاثیرگذار است.
  • توان ارائه خدمات مناسب به مشتری
  • اطلاع از مدهای جدید
  • یادگیری روش های جدید
  • آشنایی با مسایل ایمنی و بهداشتی
  • آراستگی ظاهری

  فرصت شغلی و بازارکار آرایشگر

  ‌‌‌

  شما می توانید در آرایشگاه های مختلف کار کنید. در این نوع کار معمولا به صورت درصدی و توافقی با صاحب آرایشگاه کار می کنید.

  در صورت داشتن تجربه لازم و سرمایه مورد نیاز، می توانید مستقل شده و برای خود آرایشگاهی راه اندازی کنید. اگر سرمایه کافی ندارید، می توانید با چند آرایشگر دیگر به صورت مشترک، آرایشگاهی تاسیس کنید.

  ‌‌‌

  مدرک مربیگری آرایشگری

  همچنین می توانید با گذراندن دوره های تخصصی و گرفتن مدرک مربیگری آموزشگاه آرایشگری راه اندازی کنید. هزینه های راه اندازی یک آرایشگاه یا آموزشگاه آرایشگری ممکن است زیاد باشد، اما آرایشگران اگر بتوانند خدمات خوبی ارائه کرده و مشتری جذب کنند، به زودی با درآمد خود می توانند این هزینه ها را جبران کنند.

  ‌‌‌

  از آنجا که امروزه مردم به زیبایی و آراستگی خود بیش از پیش اهمیت می دهند و به صورت یکی از نیازهای اصلی آنها درآمده است، وضعیت بازارکار مناسبی برای این شغل وجود دارد و روند رو به رشدی را نیز در سال های آتی می توان برای آن پیش بینی کرد.

  وضعیت استخدام آرایشگر در اوکراین

  ‌‌‌

  پیش بینی ها نشان می دهد میزان استخدام آرایشگرها بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد 14 درصدی خواهد داشت. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل 12 درصد می باشد

  میزان درآمد آرایشگر

   

  آرایشگری یک شغل بسیار زودبازده می باشد. به این معنا که فرد پس از دیدن آموزش های لازم، در مدت زمان کوتاهی می تواند درآمد کسب کند. درآمد آرایشگر بسیار متفاوت است.

  میزان مهارت، توانمندی، به روز بودن و تجربه آرایشگر و میزان رضایت مشتری در موفقیت او و کسب درآمد بیشتر بسیار مهم و موثر می باشد. در مجموع آرایشگری درآمد مناسبی دارد و میتوان گفت به طور میانگین عددی بین 300 تا 500 دلار در ماه میباشد. این در حالیست که میانگین حقوق در اوکراین 400 دلار است.

  ‌‌‌آموزشگاه آرایشگری

  آرایشگرانی که آرایشگاه یا آموزشگاه آرایشگری مستقل دارند، درآمد بالاتر و گاهی بسیار بالاتری نسبت به سایر آرایشگران دارند. البته به شرطی که به زبان اوکراین تسلط کامل داشته باشند و همیشه خدمات مطلوب و مناسبی به مشتریان ارائه دهند.

  بسیاری از آرایشگاههای زنانه چون در کنار آرایشگری خدمات بهداشتی،زیبایی و پوستی بیشتری نسبت به آرایشگاههای مردانه ارائه میدهند، درآمد بالاتری دارند.

  ‌‌

  ‌شما عزیزان میتوانید برای اقدام به فعالیت آرایشگری در اوکراین و همچنین آشنایی با شرایط اقامتی، از طریق شمارههای تماسی که در زیر این مقاله آمده با مشاورین سون تراول تماس بگیرید.

  مشاوره رایگان کاریابی و مهاجرت

  09101424896

  09101424896

  همین الان این شماره رو ذخیره کن، تو واتساپ پیام بده، یه مشاوره تخصصی رایگان هدیه بگیر.
  اینجا کلیک کنید

  مشاوره رایگان ویزا و اقامت

  09101424896

  09101424896

  همین الان این شماره رو ذخیره کن، تو واتساپ پیام بده، یه مشاوره تخصصی رایگان هدیه بگیر.

  اطلاعات تماس


  ساعات کاری


  شنبه
  9:00 تا 17:00
  یک شنبه
  9:00 تا 17:00
  دو شنبه
  9:00 تا 17:00
  سه شنبه
  9:00 تا 17:00
  چهار شنبه
  9:00 تا 17:00
  پنج شنبه
  9:00 تا 14:00
  جمعه
  تعطیل

  تفلن‌های تماس جهت ارتباط با مشاوران

  ارسال نظر

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.