AGRO 2021 اکراین

AGRO  2021 اکراین

AGRO 2021 اکراین، بزرگترین نمایشگاه حوزه ی کشاورزی، ماشین آلات کشاورزی، دامداری و صنایع غذایی است. این رویداد سالانه در کیف و به عنوان یکی از نمایشگاه های صنایع اصلی اوکراین برگزار می شود.

plan2021 en

AGRO 2021 اکراین به طور سنتی توسط TD TD Promfininvest برگزار می شد، اسپانسر عمومی TOTAL اوکراین، یک تولید کننده معروف روغن روان کننده، یکی از چهار شرکت بزرگ نفت و گاز در جهان، توتال تنها شرکت تحقیقاتی بزرگ در جهان است که به طور انحصاری در زمینه کشاورزی فعالیت می کند و متعادل ترین سبد محصولات را برای تولیدکنندگان فراهم می کند: بذرهای با کیفیت بالا، محصولات نوآورانه محافظت از گیاهان، خدمات و راه حل های دیجیتالی – Corteva Agriscience ™.

شریک تلویزیون First Business Channel ، شریک چاپ PRIME PRINT، شریک اصلی اینترنت پورتال Agronews.ua بود و شرکت کنندگان و مهمانان AGRO 2021 اکراین به میزبانی Favor Park برگزار می شدند.

تولیدکنندگان ارگانیک اوکراین باید بر بازار داخلی تمرکز کنند، نوآوری ها را ایجاد کنند، فرآیند در کشور را انجام دهند، با مصرف کننده کار کنند، محصولات مختلف ارگانیک آماده را افزایش دهند تا مصرف کنندگان، واردکنندگان یا پردازنده های خارجی بتوانند این موضوع را ببینند، صادرات، اوکراین خودکفا است و بازار خود را توسعه می دهد. پس از همه، توسعه بازار داخلی برای خریداران خارجی شاخص مهمی است. ” یک نکته مهم برای توسعه بازار داخلی تصویب قانون جدید 2496-VIII در ژوئیه 2018 برای تنظیم بازار ارگانیک در اوکراین است.

ukraine agriculture

تاریخچه برگزاری نمایشگاه AGRO اکراین

افتتاحیه AGRO در سال 1988 در کیف برگزار شد.

سال 2017

در سال 2017 این رویداد توسط وزارت سیاست کشاورزی و مواد غذایی اوکراین برای سی امین بار برگزار شد، غرفه های رسمی از ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین ترتیب داده شد. Agro اکراین شامل نمایشگاه های تجاریExpoAgroTech ،AnimalExpo ،PlantGrowing & AgriculturalChemistry ، BioFuel  ،EquiWorld  ،FishExpo  ،Hi-Tech AGRO  ،AGRO BuildExpo و Organic است.

سال 2018

در سال 2018 ، در مراسم AGRO اکراین حدود 1308 غرفه دار حضور داشتند و 185000 بازدید کننده در طول چهار روز در این نمایشگاه حضور داشتند. بیش از 34000 متر مربع از فضای نمایشگاه در فضای باز و در 10 سالن در همان سال تحت پوشش قرار گرفت.

57 رویداد تجاری مانند کنفرانس ، سمینار و سخنرانی در طول AGRO 2018 برگزار شد. این رویداد در مجتمع ملی “نمایشگاه اوکراین” در کیف برگزار شد.

agriculture in ukraine

سال 2019

از 4 تا 7 ژوئن 2019 ، در کیف ، در قلمرو مجتمع ملی “نمایشگاه اوکراین” (خیابان آکادمیک Glushkov 1) ، سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کشاورزی “AGRO-2019” برگزار شد.

AGRO-2019 مهمترین و جاه طلبانه ترین نمایشگاه کشت و صنعت در اوکراین و اروپای شرقی است ، یک بستر سازنده برای بهبود بهره وری تولید، معرفی فن آوری های جدید و توسعه همه مناطق مجتمع کشت و صنعت اوکراین.

AGRO اکراین در سال2019 بیش از 1200 شرکت کننده از 15 کشور جهان را در زمینی به مساحت 3.5 هکتار گرد هم آورده بود ، حدود 89 هزار بازدید کننده زراعت شناسان ، متخصصان تدارکات ، صاحبان و مدیران ارشد شرکت های کشاورزی ، کشاورزان و همه مهمانان علاقه مند شدند. برای اولین بار ، Agro-2019 شامل غرفه های موضوعی تولیدکنندگان از ایالات متحده ، کانادا و چین بود.

افتتاحیه رسمی این نمایشگاه در تاریخ 4 ژوئن ساعت 12.00 با مشارکت معاون اول نخست وزیر اوکراین – وزیر توسعه اقتصادی و تجارت استپان کوبیوا و سرپرست وزارت ارشاد سیاست و مواد غذایی اوکراین اولگا تروفیمتسوا برگزار شد.

استپان کوبوف به سهم قابل توجه مجتمع کشت و صنعت در توسعه اقتصاد اوکراین اشاره کرد و اطمینان بیشتری از حمایت از تولیدکنندگان محصولات کشاورزی از کشور داد. “از سال 2017 ، دولت ، به ابتکار وزارت توسعه اقتصادی ، یک برنامه پشتیبانی دولتی منحصر به فرد را برای تولید کنندگان تجهیزات کشاورزی راه اندازی کرده است. برنامه توسعه شامل 163 شرکت داخلی ماشین آلات کشاورزی بود و نامگذاری عناوین 11.4 هزار واحد ماشین آلات کشاورزی را شامل می شود.

اولگا تروفیمتسوا افزود که وزارتخانه به دنبال ایجاد شرایط راحت برای کشاورزان است که آن ها نه تنها در بازار داخلی کار می کنند، بلکه محصولات خود را به بازارهای خارجی می سپارند. وی گفت که امروز بیش از 50 هزار اپراتور در بخش کشاورزی مشارکت دارند، از جمله بیش از 40 هزار کشاورز، که 80 درصد آن ها کشاورزان کوچک و متوسط ​​هستند.

اکنون وزارت سیاست و صنعت ارضی فعالانه در تلاش است تا شرایط کاری برابر برای مزارع کوچک و مزارع بزرگ ایجاد کند. “مهم است كه حتی یك كشاورز كوچك از 100 تا 200 هكتار نیز مانند یك بازیگر تمام عیار در بازارهای جهانی احساس شود. یک کشاورز در اوکراین باید بتواند در تعاونی ها متحد شود، خوشه های منطقه ای ایجاد یا عضو شود، محصولات آن ها را مجدداً تولید کند و آن ها را به خارج از کشور صادر کند.

agriculture

نمایشگاه “AGRO 2019 اکراین” آینه ای از توسعه صنعت در اوکراین است، سکوهای نمایشگاه همه شاخه های متعدد کشاورزی را برجسته می کند و بردار توسعه مجتمع کشت و صنعت داخلی را نشان می دهد. 12 نمایشگاه تخصصی “AGRO” فعلی را متحد کرد.

اساس برنامه تجاری این نمایشگاه کنفرانس “Agro 4.0” بود که بخشی از “هفته صادرات اوکراین -2019” است. این رویداد در قالب پانل های بحث، سمینارها و آموزش هایی برگزار شد که تمرکز آن ها بر مولفه های اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی و نوآوری بود. توجه زیادی به اشکال حمایت دولت از تولیدکنندگان کوچک و متوسط ​​کشاورزی، باغداران و توت ها اختصاص داشت.

در انجمن بازیگری و. اولگا تروفیمتسوا، وزیر سیاست های ارضی و غذا، سرپرست کمیته پارلمان سیاست های ارضی و مسائل زمین الکساندر باومنکو، رهبران سازمان های عمومی مجتمع کشت و صنعت. شرکت کنندگان در این مجمع به ضرورت انحصار در بازار کودهای معدنی و اطمینان از امکان واردات کودهای معدنی به اوکراین با قیمت های جهانی اشاره کردند.

در AGRO اکراین یکی از روندها و روش های جهانی به حل مشکل حفاظت خاک، استفاده اقتصادی از کودها، محصولات محافظت از محصول، دانه ها و سایر منابع، استفاده از کشاورزی دقیق کمک خواهد کرد. این را معاون سیاست سیاست های ارضی و مواد غذایی اوکراین، ولادیمیر توپچی ، در جریان بحث “توسعه سیستم های کشاورزی دقیق آینده ما است” اعلام کرد.

پتانسیل انرژی زیست توده در کارگاه آموزشی “به سوی یک اقتصاد زیستی با چرخه بسته در باغبانی و شراب سازی: نقش پیرایش و حذف چوب به عنوان یک منبع زیست توده مورد بحث قرار گرفت. نتایج پروژه اتحادیه اروپا Horizon 2020 up_running “استفاده پایدار از زیست توده چوبی ناشی از هرس و ریشه کن کردن گیاهان کشاورزی چند ساله”. اوکراین از نظر منطقه سوزاندن بقایای محصول در رتبه دوم جهان قرار دارد. این امر بر وضعیت خاک و هوا تأثیر منفی می گذارد. در همین حال ، آگروبیوماسا – کاه ، ساقه ذرت ، محصولات جانبی دانه آفتابگردان – می تواند به منبع انرژی جایگزین تبدیل شود و تا حدی جایگزین گاز طبیعی شود.

10 ژوئن 2019 استاندارد جدیدی برای دانه گندم DSTU 3768: 2019 “گندم” ارائه می دهد. شرایط فنی میز گرد “نیازهای به روز شده برای دانه گندم” به این موضوع اصلی اختصاص داشت. سند جدید چهار کلاس، یک سیستم تا حدودی ساده شده و شاخص های جدید را ارائه می دهد. النا کوالوا، معاون وزیر ارشاد و مواد غذایی اوکراین گفت: “ما سعی کردیم تعادل برقرار کنیم و سازگاری بین نیاز به توزیع دانه به کلاس هنگام ذخیره سازی گندم در داخل کشور و نیاز به تشکیل بخشهای صادراتی پیدا کنیم.”

در AGRO 2019 اکراین بود که نقشه راهی برای توسعه توت در اوکراین ارائه شد. این یک برنامه عملیاتی برای پنج سال آینده است که به شما اجازه می دهد صنعت به صورت پویاتر توسعه یابد و توت های داخلی وارد بازارهای خارجی شوند. ایرینا کوختینا ، رئیس انجمن توت های اوکراین ، خاطرنشان کرد که بازار توت در اوکراین 140 هزار تن است. کوختینا توضیح داد: “ما در مسیر درست و افزایش بهره وری پیش می رویم. طی سه سال گذشته ، تولید کنندگان توت اوکراین خود را در نقشه جهانی اعلام کرده اند. اما ما آنها را اشغال نکرده ایم. لهستان ، اسپانیا و مراکش رقبای اصلی ما هستند.” .

اوکراین از نظر مساحت زمین های اشغال شده توسط تولیدات ارگانیک ، جایگاه 20 ام جهان و یازدهم اروپا را به خود اختصاص داده است. نرخ رشد 5-6 برابر بیشتر از نرخ جهانی و اروپایی است. چشم اندازهای توسعه بخش ارگانیک در بستر ارتباطی “معیارهای صادرات ارگانیک 4: 0 APK” مورد بحث قرار گرفت.

AGRO اکراین بیش از یک نمایشگاه کشاورزی، زیرا به غیر از نمایشگاه و برنامه های تجاری، چهار روز در نمایشگاه پایتخت رویدادهای جالب زیادی برگزار می شد.

سال 2020

سی و دومین نمایشگاه بین المللی AGRO اکراین به 11 تا 14 آگوست 2020 موکول می شود.

امید است که این اشتباهات در سال 2021 به تدریج برطرف شوند.

برداشت ضعیف در سال 2020

سال 2020 کشاورزان اوکراینی پس از دو سال ثبت رکوردهای بالا در برداشت محصول، نتوانستند رکورد خود را حفظ کنند. با وجود پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه، میزان برداشت محصول در سال گذشته 7 میلیون تن کمتر از سال 2019 بود و در مجموع، اوکراین 65.4 میلیون تن دانه برداشت کرد، که در درجه اول تولید محصولات عمده صادراتی (گندم و ذرت) را کاهش داد. این به دلیل خشکسالی غیر عادی بود که بخشی از برداشت را در جنوب کشور خراب کرد.

بسیاری از کشاورزان اوکراینی، پیش از کار کاشت جدید، بدون دانه و پول مانده بودند. تنها در منطقه اودسا، کشاورزان متحمل خساراتی به ارزش 15 میلیارد گریونا (532.842 میلیون دلار) شدند، در حالیکه یکی از کشاورزان محلی بخاطر از دست دادن محصول خودکشی کرد. همان زمان تاراس ویسوتسکی معاون وزیر توسعه اقتصادی گفت: امسال کشاورزان کمتر محصول برداشت کردند اما این برای تأمین تقاضای داخلی کافی خواهد بود و صادرات غلات در پنج رده بالا باقی خواهد ماند.

کشاورزان با چالش‌های بیشتری روبرو شدند. به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا و وحشت جهانی مواد غذایی، قیمت غلات سر به فلک کشید. به طور خاص، ذرت دو تا سه برابر افزایش یافته است، بنابراین کشاورزان که قبلاً با قیمت پایین‌تری قرارداد منعقد کرده بودند، از فروش غلات با ضرر خودداری کردند. یا بسیاری از کشاورزان بدلیل خراب شدن یا از بین رفتن محصولاتشان در خشکسالی، نتوانستند تعهدات حود را انجام دهند. بازار غلات اوکراین با یک بحران روبرو شد، که می‌تواند منجر به از دست دادن اعتبار کشور به عنوان یک تامین کننده مطمئن مواد غذایی و درآمد میلیاردی ارز خارجی شود.

با این وجود، در سال 2020 اوکراین عنوان دومین صادر کننده ذرت جهان را حفظ کرد و بدون شک سعی خواهد کرد با صادرات سهمش در غلات، اعتبار خود را دوباره بازیابد. هرچند به دلیل محصول با کیفیت پایین‌تر، دانه کمتری برای مصرف داخلی وجود داشته و به طور حتم منجر به افزایش قیمت برای تعدادی از محصولات خواهد شد.

افزایش قیمت مواد غذایی:

کسری غلات منجر به افزایش قیمت این ماده و مواد غذایی ترکیبی از آن و همینطور قسمت قابل توجهی از هزینه محصولات دامی – تخم‌مرغ، شیر و گوشت شده است. اتحادیه دامداران اوکراین پیش‌بینی می‌کند که به دلیل کاهش تدریجی تعداد طیور و ادامه رشد قیمت در بازار خوراک دام، قیمت بالای تخم مرغ – هر 10 عدد 30 گریونا که در ماه دسامبر مشاهده شد- در همین حد باقی خواهد ماند و یا در اوایل سال 2021 بالاتر خواهد رفت.

همچنین انتظار می رود قیمت شیر حدود 5 درصد افزایش یابد و همزمان گوشت نیز گران شود. ضمن آنکه آخرین شیوع آنفولانزای مرغی که در ماه دسامبر در دو منطقه اوکراین ثبت شد می‌تواند منجر به افزایش قیمت مرغ شود و صادرات مرغ این کشور را زیر سوال ببرد.

طبق محاسبات انجام شده توسط باشگاه کشاورزی تجاری اوکراین، در ماه‌های آینده، افزایش تدریجی قیمت حبوبات و آرد – تقریباً 10 درصد – خواهد شد. علاوه بر این، به دلیل خشکسالی، اوکراین برداشت نسبتاً ناچیزی در چغندر قند را مشاهده کرد و بنابراین، تولید قند را تا 20 درصد کاهش خواهد داد، که مطمئناً به قیمت بالاتر آن منجر خواهد شد. به هرحال، افزایش قیمت برای مصرف‌کنندگان اوکراینی قابل توجه خواهد بود.

AGRO 2021

plan2021 en

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کشاورزی AGRO 2021 از 8 تا 11 ژوئن 2021 در کیف اوکراین برگزار می شود.

AGRO چیزی فراتر از یک نمایشگاه کشاورزی است – این رویداد برجسته کشاورزی اوکراین است.

و برگذارکنندگان خاطر نشان میکنند که پیشرفته ترین نمایشگاه در چندسال اخیر خواهد بود .

توجه ویژه ای به مواردی همچون ماشین الات و تجهیزات کشاورزی –دامداری و نژادهای پرورش حیووانات اهلی – فن آوری های مدرن کشاورزی – چه برای شرکت های بزرگ و چه برای شرکت های کشاورزی کوچک خواهد بود .

برگذارکنندگان افزودند : تولیدکنندگان اوکراین قادر خواهد بود به طور مستقیم با نمایندگان کشورهای برجسته بخش کشاورزی جهان ارتباط برقرار کنند ، شرکا و مشتری جدید پیدا کنند .

AGRO تنها نمایشگاه اوکراین است که تمام زمینه های تجارت کشاورزی را شامل می شود: ماشین آلات کشاورزی ، تولید گیاهان و شیمی کشاورزی ، دامداری و اصلاح نژاد ، انرژی جایگزین و تجدید پذیر ، کشاورزی ارگانیک و ساخت و سازهای کشاورزی. علاوه بر این AGRO بزرگترین نمایشگاه کشاورزی کشورهای مستقل مشترک المنافع و اروپای شرقی است.

موضوعات بحث در زمینه نمایشگاه محصولات کشاورزی  : حمل و نقل کشاورزی  و لوجستیک ، سوخت طبیعی ، سلام فن آوری ، نمایشگاه ماهی ، نمایشگاه ساخت و ساز ، حیوانات ، محصولات زراعی و کودهای شیمیایی ، اکویسویت  ، ارگانیک ، کشاورز مدرن ، خانه اکو میباشند.

این نمایشگاه بیش از 1200 شرکت از سراسر جهان را گرد هم خواهد آورد .

 مهمترین رویداد در صنعت کشت و تکنولوژی پیشرفته کشاورزی ، نمایش آخرین دستاورد های صنعت و فن آوری های روز دنیا خواهد بود .

ما از شما دعوت می کنیم تا در AGRO 2021 ، مهمترین رویداد کشاورزی اوکراین شرکت کنید.

مشاوره رایگان ویزا و اقامت

09101424896

09101424896

همین الان این شماره رو ذخیره کن، تو واتساپ پیام بده، یه مشاوره تخصصی رایگان هدیه بگیر.

اطلاعات تماس


ساعات کاری


شنبه
9:00 تا 17:00
یک شنبه
9:00 تا 17:00
دو شنبه
9:00 تا 17:00
سه شنبه
9:00 تا 17:00
چهار شنبه
9:00 تا 17:00
پنج شنبه
9:00 تا 14:00
جمعه
تعطیل

تفلن‌های تماس جهت ارتباط با مشاوران

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.